Urodzinowy Odpust NMP i pielgrzymi

Najstarsze Sanktuarium Maryjne na Pomorzu od 12 września przeżywać będzie największy swój Odpust. Na urodziny Matki Bożej potrafiło przybywać przed Drugą Wojną Światową nawet 50 tysięcy pątników – czytamy w przedwojennym „Pielgrzymie”.

Ksiądz proboszcz Augustyn Bukolt zawsze po zakończeniu odpustu i oktawy w najpoczytniejszym ówczesnym dziennku umieszczał pokaźne sprawozdanie z przeżytych odpustowych dni.
Rekord pobito w 1968 roku, kiedy podczas koronacji Figury Matki Bożej przygotowanej przez śp. ks. prałata Kazimierza Myszkowskiego, przybyło do Piaseczna ponad 70 tysięcy ludzi. Pięćdziesiąt lat później przybyło ich również sporo, gdyż około 40 tysięcy pątników. Przeciętnie do naszego sanktuarium na sume odpustową zmierza około 20 tysięcy wiernych. W tym roku w pierwszy dzień odpustu, czyli 12 września spodziewamy się połowy wiernych. Czekamy na każdego pątnika i czciciela Matki Bożej. Zapraszamy na Sumę Odpustową w niedzielę 13 września na godzinę 10.30 do Studzienki. Zachęcamy tez do przybycia podczas oktawy. Zaś pozostającym w domu polecamy nasze transmisje wideo.
Poniżej do pobrania plakat odpustowy.

Pobierz plakat