III Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia 2018r.

1. Nabożeństwo do miłosierdzia: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.

2. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego: przyjęło 41 osób. Bóg zapłać.

3. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

5. Podziękowanie: za złożone przed tygodniem ofiary do puszek na cele charytatywne. Zebraliśmy 612,22 zł. Do skarbonek jałmużny wielkopostnej zebrano 1579,16 zł. Oraz 22,05 euro, 0,25 chrywnien ukraińskich oraz 50 pensów angielskich. Bóg zapłać. Pieniądze zostaną przez nasz Caritas Parafialny przekazane na wypoczynek dzieci.

6. W Rakowcu: w soboty Msza św. w normalnym czasie, czyli o godz. 16.50.

7. Radio parafialne: audycje dla dzieci w środy w godz. 19.15-20.00. Zapraszamy.

8. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

9. Dzień otwarty Collegium Marianum: W sobotę, 21 kwietnia 2018, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II Collegium Marianum w Pelplinie organizuje w godz. 10.00 - 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Szkoła oferuje uczniom możliwość rozszerzeń aż z 11 przedmiotów. Placówka zaprasza do Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie.

10. Podziękowanie: w pielgrzymce do Ryjewa wzięło udział ponad 200 osób. Bóg zapłać paniom z Jelenia za zrobienie zupy. Obsłudze pielgrzymki: strażakom, służbie zdrowia, porządkowym, zespołowi muzycznemu. Wszystkim którzy dotarli też na naszą wspólną Mszę św.

11. Sprzątanie przy Studzience: dziękuję za uporządkowanie terenu przy kościele. Na najbliższą sobotę zaś zapraszam z grabiami i miotłami do Studzienki. Teraz tam chcemy uporządkować teren. Zapraszamy na godz. 10.00.

12. Książkę „Cuda i łaski”: można jeszcze nabywać w cenie 8 zł.

13. Album pt. Drogi Krzyżowe diec. pelplińskiej: możemy nabywać od dzisiaj. Jest kilkanaście egzemplarzy. Znajdują się tam piękne zdjęcia z wnętrza kościoła wraz z tablicami i drogami krzyżowymi. Nasza parafia ma sporo ładnych zdjęć. Cena promocyjna – 80 zł.

14. Biuro parafialne: w środę czynne do 18.45.