II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017r.

1. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00. Za tydzień nie będzie!!! z powodu przedstawienia teatralnego.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Audycja dla dzieci: w środy w godz. 19.15 do 20.00 w naszym Radio „Sieć” nadajemy audycje dla dzieci. Zapraszamy.

5. Roraty: Msze św. ku czci MB – Roraty, będziemy odprawiać:

• w Piasecznie: w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00

- w Rakowcu: we wtorek i czwartek o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 15.30 – procesja z lampionami. Zachęcamy dzieci, by przychodziły z lampionami.

6. Świece wigilijne: można nabywać tylko jeszcze dzisiaj (niedziela) w kruchcie kościoła (duże 15 zł, małe 8 zł).

7. Spowiedź adwentowa: w sobotę 16 grudnia:

* W Rakowcu: spowiedź o godz. 16.00, która zostanie zakończona Mszą św. ok. godz. 16.30.

* W Piasecznie: gromadzimy się o godz. 18.00. Najpierw nabożeństwo pokutne, na którym jesteśmy obecni wszyscy, potem spowiedź. Na zakończenie adoracji komunia św. ok. godz. 19.00. Proszę, jeśli to możliwe, aby być od samego początku aż do końca. W czasie adoracji będzie czas na modlitwę, odprawienie pokuty. Msza św. wieczorna ok godz. 19.00.

8. Prasa: Płyty z kolędami (10 zł.).

9. Odwiedziny chorych: w piątek od godziny 9.00.

10. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

11. Zbiórka do puszek: dzisiaj (niedziela) na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

12. Kiermasz: w przyszłą niedzielę w Piasecznie. Od członków Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Skórcza będziemy mogli nabyć ozdoby świąteczne. Będzie to nasze wsparcie dla niepełnosprawnych uczestników Warsztatów.

13. „Teatr Cieni”: w przyszłą niedzielę będziemy mogli obejrzeć spektakl pt. „Misterium Bożego Narodzenia”, wystawiony przez grupę teatralną „Dzieci Klubu” z Opalenia. Na przedstawienie zapraszamy do kościoła na godz. 15.00.

14. Dzień Dawcy Szpiku: dzisiaj (niedziela) na Zamku w Gniewie w godzinach 10.00-16.00 można oddać szpik. Zachęcamy.

15. Misjonarz: w przyszłą niedzielę gościć będziemy u nas ks. Grzegorza Oważanego misjonarza z Dubna z Ukrainy. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona dla misji prowadzonej w Ukrainie przez ks. Grzegorza.

16. Grupa Kociewie: Zapraszamy pielgrzymów Grupy Kociewie na spotkanie opłatkowe w sobotę 16 grudnia po wieczornej Mszy świętej o godz. 19:30 do salek przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd.

17. Kalendarze strażackie: na ołtarzu św. Antoniego wyłożone są kalendarze strażackie. Za dobrowolną ofiarą można się w nie zaopatrzyć i wesprzeć jednostkę w Piasecznie.

18. Kółko Misyjne: w sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci na spotkanie Kółka Misyjnego. Będzie to spotkanie również z misjonarzem z Ukrainy. Potrwa do godz. 11.30. odbędzie się w salce parafialnej.

19. Pogrzeb: śp. Zygmunta Czajkowskiego w czwartek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...

20. Nowenna do Dzieciątka Jezus: o dar dziecięctwa Bożego dla siebie i bliskich. Modlitwę tę rozpoczniemy od soboty przed roratami i każdą wieczorną Mszą św. Jest ona bardzo krótka i pomaga zwrócić uwagę na to, co najważniejsze w życiu.