Ogłoszenia prafialne

VI Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024r.

1. Nabożeństwa Majowe: w poniedziałek i wtorek o 20.30, w środę w ramach nowenny, w czwartek po Mszy św. wieczornej, w piątek w ramach naszej adoracji. W sobotę i w niedzielę, po Mszy św. wieczornej.

W kaplicy w Rakowcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o 16.00 i niedzielę o 7.20.

2. Nabożeństwa majowe przy krzyżach: zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy krzyżach przydrożnych (z wyj. Środy – zapraszamy do kaplicy w Rakowcu)

3. Dni krzyżowe: przypadają w tym tygodniu. W poniedziałek i wtorek w ramach nabożeństw naszych misji parafialnych czyli o godz. 20.30.

4. Misje parafialne: Msze św. z kazaniem

• w Rakowcu o godz. 16.30

• w Piasecznie o godz. 18.00

• nabożeństwa dni krzyżowych o godz. 20.30 ze słowem ojca misjonarza. W poniedziałek gromadzimy się przy Studzience. We wtorek w kościele.

5. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń: na to nabożeństwo, które jest zaplanowane w niedzielę na godz. 20.30. Zapraszamy całe rodziny. Małżonków, dorosłych, młodzież i dzieci. Podczas nabożeństwa grać będzie nasz parafialny zespół.

6. Odpust Matki Jedności: uroczysty obchód odpustu w tym roku przeżywać będziemy tylko w środę 8 maja podczas naszej wizytacji. Zapraszamy na Sumę odpustową o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Bpa Arkadiusza Okroja. Tego dnia pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.

7. Wizytacja kanoniczna: jak wiemy odbywać się będzie w środę 8 maja. W jej programie dotyczącym parafian znajduje się:

a) o godz. 15.00 - nabożeństwo majowe w kaplicy w Rakowcu, na które zapraszamy nie tylko mieszkańców Rakowca. Będzie to jedyne nabożeństwo majowe tego dnia. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. Biskup.

b) o godz. 16.00 – spotkanie z radą parafialną i zelatorki Róż Różańcowych. Zapraszamy radnych parafialnych i przedstawicieli Róż do plebanii.

c) o godz. 18.00 – Suma odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian.

d) godz. ok. 19.30 – uroczysta wspólna kolacja. Każdy w tym samym czasie zasiądzie do kolacji w swoim domu. Będzie to wyraz jedności parafii. W tym samym czasie będziemy tworzyć wiele wspólnot, domowych kościołów. Będzie to nasza odpowiedź na Odpust MB Matki Jedności oraz znak zjednoczenia Kościoła przy osobie biskupa i zjednoczenie nasze po misjach parafialnych.

8. Kancelaria parafialna: nieczynna w środę.

9. Porannych Mszy św. w poniedziałek i wtorek nie będzie.

10. Wieczory Maryjne: w sobotę o godz. 20.30 różaniec i Apel Maryjny.

11. I Komunia: w naszej parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.15. Cała główna nawa zarezerwowana jest dla rodziców i gości dzieci pierwszokomunijnych.

12. Spowiedź przed I Komunią: w piątek: dla dzieci o godz. 16.00 i obecnych rodziców. Dla pozostałych rodziców i gości od godz. 17.00.

13. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego: przyjęło w naszej parafii 31 osób. Serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary i pomoc w służbie życiu i ratowaniu dusz ludzkich.

14. Chorych: odwiedzę w piątek 10 maja od godz. 9.00.

15.Kolekta inwestycyjna: w przyszłą niedzielę.