Ogłoszenia prafialne

17 marca 2024r.

1. Gorzkie Żale: (niedziela) dzisiaj, na godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Rakowcu Gorzkie Żale o godz. 7.15.

2. Rekolekcje szkolne: rozpoczynają się w poniedziałek i potrwają do środy. W programie min.:

- wtorek: Droga Krzyżowa godz. 10.15 dla klas I-IV

godz. 11.30 dla klas V-VIII

Zapraszamy z maluchami na jedną z tych nabożeństw.

- środa: Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej,

godz. 11.30 – Msza św. na zakończenie rekolekcji. Zapraszamy.

3. Uroczystość św. Józefa: przypada we wtorek. Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00

i 18.00. (Mszy o 7.30 nie będzie). Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn.

4. Nowenna do MBP: w środę o godz. 17.30.

5. Spowiedź wielkanocna: dla całej parafii będzie w najbliższy czwartek (21 marca).

Godz. 19.00 - nabożeństwo pokutne. Po 10 min. spowiedź do ok. godz. 19.40 lub do ostatniego penitenta.

6. Droga Krzyżowa:wpiątek:o godz. 17.00 przy Studzience w ramach Drogi Krzyżowej trzeźwości. WRakowcuwsobotęo15.00.Zapraszamydoudziałuwtymnabożeństwie.

7. 24 godziny Męki Pańskiej: wg Luisy Picaretty przeżywać będziemy z piątku na sobotę. Modlitwa ta polega na całodobowej adoracji Najśw. Sakramentu. Rozpoczynamy w piątek o godz. 16.00 Mszą św. po niej nowenna w int. Ojczyzny i wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja aż do soboty do Mszy św. o godz. 17.00. zapraszamy wiernych o nawiedzenia kościoła, zwłaszcza w nocy. Odpowiedzialni za przebieg modlitwy są „Wojownicy Maryi”.

8. Zmiany w Mszach św: w piątek nie będzie adoracji i drogi krzyżowej w kościele. Msza św. będzie wcześniej, o godz. 16.00. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wieczorna Msza będzie o godz. 17.00.

9. Wieczory Maryjne: w sobotę na godz. 20.30 zapraszamy do kościoła na różaniec i Apel Maryjny oraz Nowennę w int. Ojczyzny i poszanowania życia ludzkiego

10. Nowenna w int. Ojczyzny: zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie po wieczornej Mszy św. z wyj. Środy, piątku i soboty. Potrwa do 24 marca.

11. Niedziela Palmowa: przed sumą, jeśli pozwoli pogoda gromadzimy się na placu przed kościołem. Stąd po poświęceniu palm i odczytaniu ewangelii ruszymy w procesji do kościoła.

12. Spotkanie przed I Komunią: dla rodziców i dzieci po sumie w przyszła niedzielę. Tego dnia poświęcimy też książeczki.

13. „W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.

14. Kancelaria parafialna: w piątek nieczynna.

15. Kwiaty do Grobu:ofiarynakwiatydoGrobuPańskiegoskładaćmożnadoskarbony przy drzwiach kościoła.

16. Spotkania Małżeńskie: Rekolekcje sprzyjające  wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2024 r. w Białogórze.  Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża.

Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel.: 781 970 770; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Więcej informacji znajduje się na stronie  www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.