Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022r.

1. Roraty:Msze św. ku czci MB – Roraty, będziemy odprawiać:

1. w Piasecznie: w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00

- w Rakowcu:we wtorek i czwartek o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 15.30 – procesja z lampionami.

2. Kancelaria parafialna: we wtorek będzie nieczynna.

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: przypada w czwartek. Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00 i 18.00.

4. Poświęcenie medalików: dzieciom pierwszokomunijnym, w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Medaliki kupujemy we własnym zakresie. Po Mszy spotkanie dla rodziców.

5. Godzina Łaski: Maryja obiecuje wiele łask dla tych, którzy dnia 8 grudnia czas między 12 a 13 spędzą na modlitwie. W dniu 8grudnia1947r.Maryjaobjawiławłoskiejpielęgniarce,żeobiecujezesłaćwielkiełaskidlatych,którzy8grudniamiędzygodziną12a13spędząnamodlitwieonawróceniegrzeszników,asamąbędączcilijakoRóżęMistyczną,MatkęKościoła. CzastennazwałaGodzinąŁaski.WczasieobjawieniaMaryjapowiedziała:"Dziękimodlitwiewtejgodzinieześlęniezliczonełaskidla duszyiciała.Będąlicznenawrócenia. Pan,mójBoskiSynJezusokażewielkiemiłosierdzie,jeżeli dobrzyludziebędąsięmodlićzaswychgrzesznychbraci. Ci,którzyniemogąprzyjśćdokościoła,niechmodląsięwdomu". Będzie też otwarta kaplica w Rakowcu w tym czasie.

6. Wieczory Maryjne: w sobotę o godz. 20.30 zapraszamy do kościoła na różaniec i Apel Maryjny.

7. Świece wigilijne: możemy nabyć jeszcze świece: Małe w cenie: 9 zł.

8. Opłatek: możemy zaopatrywać się w opłatek u p. Organisty po każdej Mszy św. niedzielnej w kruchcie. W ciągu tygodnia w zakrystii.

9. Zbiórka do puszek: dzisiaj na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

10. Kolekta inwestycyjna: w przyszłą niedzielę.

11. Kandydaci na ministrantów: obowiązkowe spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 11.00.