Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XXV Niedziela Zwykła
23 września 2018r.

1. Nabożeństwo niedzielne w godzinie miłosierdzia: będzie niedzieli 7 października o godz. 15.00. Dzisiaj (niedziela) nie ma.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszam.

3. Podziękowanie: za posprzątanie kościoła. za wspaniałe podjęcie pielgrzymów. Naszym paniom za zrobienie placków. Paniom, które posługiwały przy wydawaniu zupy i ciasta oraz kawy. Dziękujemy za zrobienie zupy. Dziękujemy za placki dla gości na podwórzu plebanii w plebanii. Dziękujemy za transport, ławki, dekoracje kwiatowe, za kwiaty, za nagłośnienie drugiej niedzieli odpustu, za przygotowanie ołtarza. Dziękujemy chórowi, orkiestrze. Dziękujemy tym, którzy nosili baldachim, feretron, chorągwie, lampiony, kopię Figury MB (kopia jest nowa), porządkowym, za wianki, dzieciom i ich rodzicom, za płatki kwiatów, za ornat i obrusy, młodzieży, sprzedającym pamiątki, młodzieży KSM, ministrantom i ceremoniarzom. panu Organiście. Za prace przy studzience i przy toaletach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! (blachy do odebrania w altanie plebanii)

4. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

5. Spowiedź: zawsze będzie słuchana 30 min. przed Mszą św. lub nabożeństwem. Czyli np. w środę od godz. 17.00.

6. Wieczory Maryjne: w każda sobotę zapraszamy do kościoła na różaniec o godz. 20.30 i apel maryjny z transmisją Radia Głos.

7. Prasa: można nabyć zaległy numer „Pielgrzyma” (2,5 zł.) z artykułem o Piasecznie oraz jeszcze Pielgrzym Plus w całości poświęcony naszemu sanktuarium (6 zł.). Zachęcam do nabycia Ceremoniałów jako pamiątki (za ofiarę). Zachęcam też do nabycia książki po konferencyjnej pt. „Kultura materialna i duchowa sanktuarium w Piasecznie” (33 zł.).

8. Zbiórka dla wszystkich ministrantów: w sobotę o godz. 9.30. (obowiązkowa). Mogą być tez rodzice.

9. Ogłaszamy: nabór chłopców na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chłopców, aby służyli Panu. Rodzice niech zachęcą do udziału swoich synów w tej grupie. Proszę zgłaszać przez cały tydzień do Proboszcza.

10. Ogłaszamy: nabór nowych chętnych do orkiestry. Zgłaszać się proszę do Proboszcza. Informację o spotkaniu z dyrygentem podamy później.