Ogłoszenia prafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu
24 marca 2024r.

1. Gorzkie Żale: (niedziela) dzisiaj, na godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Rakowcu Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.15.

2. Podziękowanie: w środę zakończyły się rekolekcje szkolne. Serdeczne Bóg zapłać za ich organizację i prowadzenie dla pana Katechety. Dziękujemy pani dyrektor i gronu pedagogicznemu. Klerykowi, który pomagał w rekolekcjach oraz rodzicom i dzieciom.

3. Podziękowanie: za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

4. Nowenna do MBP: w środę o godz. 18.00. po niej Msza św. o godz. 18.30!!!!!

5. Kandydaci do bierzmowania: mają obowiązek uczestniczenia w Triduum Paschalnym.

6. Wieczory Maryjne: dzisiaj o godz. 20.30. Następny sobotni Apel Maryjny dopiero w sobotę 6 kwietnia.

7. Kancelaria parafialna: w poniedziałek i środę nieczynna ze względu na spowiedź.

8. Zbiórka dla wszystkich ministrantów: w kościele, w piątek po Drodze Krzyżowej przy Studzience, na którą zapraszamy też ministrantów (zbiórka około godz. 10.00).

9. „W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.

10. Kwiaty do Grobu: ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składać można do skarbony przy drzwiach kościoła.

11. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego: z racji przepisów lit. Zostanie przeprowadzona w poniedziałek 8 kwietnia. Wówczas też będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK:
Msza św w Rakowcu o godz. 16.30.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Piasecznie o godz. 18.00. Po ceremoniach przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy”. O godz. 21.30. modlitwa na zakończenie adoracji - modlitwa brewiarzowa - „Kompleta”. Zapraszamy do modlitwy i adoracji P. Jezusa cierpiącego za nasze grzechy.
Komunia św. pod dwiema postaciami: Ciała i Krwi Pana Jezusa.
Kolekta przeznaczona jest na wywóz śmieci z cmentarza.

WIELKI PIĄTEK: obowiązuje post ścisły.
Droga Krzyżowa przy Studzience o godz. 9.00.
Adoracja w P. Jezusa w „Ciemnicy” rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy.
Liturgia Męki Pańskiej w kościele w Piasecznie o godz. 18.00.
Gorzkie Żale (wszystkie części) o godz. 21.00 i zakończenie adoracji.
Kolekta na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA: nie obowiązuje post, choć zachęca się, by w ten sposób przygotować się na uroczyste wielkanocne śniadanie.
Poświęcenie pokarmów: (przynosimy skarbonki Jałmużny wielkopostnej. Oddajemy całe skarbonki. Żeby wziąć udział w konkursie „Logo ze skarbonki” należy do środka wrzucić na kartce dane ofiarodawcy z dokładnym adresem.)
w Piasecznie o godz. 12.00 i 16.00 w kościele
w Jeleniu o godz. 13.00 w remizie
w Rakowcu o godz. 13.30 w kaplicy
Adoracja w P. Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 15.00 Nabożeństwem Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Spowiedź – 16.00-16.50 lub ostatniego penitenta.
Liturgia Paschalna o godz. 23.00. Przynosimy ze sobą świece.
Procesja na zewnątrz kościoła. Prosimy panów do baldachimu, panie, młodzież i panów do chorągwi i feretronów.

Niedziela Wielkanocna: Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00; 10.30; 16.00.
W Rakowcu o godz. 12.00.
Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona na KUL.
Podczas sumy o 10.30 grać będzie nasza orkiestra parafialna.

Transmisje dla chorych:
- wszystkie nabożeństwa audio w naszym Radio internetowym „Sieć”.
Ponadto video:
Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00. (Youtube i Facebook)
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00 (Youtube i Facebook)
- Gorzkie żale – 21.00 (Youtube i Facebook)
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna – 23.00 (Youtube i Facebook)
Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny - Msza św. - 10.30