Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

Niedziela Zesłania Ducha Św.
20 maja 2018r.

1. Nabożeństwo do miłosierdzia: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. NMP Matki Kościoła: w poniedziałek święto Matki Kościoła. Zapraszamy czcicieli Maryi na mszę św. poranną i wieczorną.

5. Podziękowanie: dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Za ten dar serca zostaną zakupione korony do kopii Figury MB Piaseckiej. Dziękujemy też za złożone przez dzieci ofiary na misje. Zebrano 1100 zł.

6. Nabożeństwa majowe: dla dorosłych i dzieci po Mszy św. wieczornej (z wyj. Środy, piątku i niedzieli).
W kaplicy w Rakowcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o 16.30 i niedzielę o 7.20.

7. Koniec okresu wielkanocnego: od jutra, rozpoczyna się w Kościele okres zwykły. W brewiarzu I tydzień psałterza. Za tydzień zaś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

8. Modlitwy za kapłanów: w czwartek przypada święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Dzień modlitw za kapłanów zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.

9. Radio parafialne: audycje dla dzieci w środy w godz. 19.15-20.00. Zapraszamy.

10. Prasa: możemy nabyć nowy numer „Pielgrzyma”(2,5 zł.), „Mały Pielgrzym” (1 zł.)

11. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację: na rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły na plakacie).

13. Wydział Duszpasterski zaprasza na tegoroczną, szóstą edycję Przystani – warsztatów dla duszy, która odbędzie się w Pelplinie, w sobotę 16 czerwca 2018 roku, od godziny 9.00. Plan tegorocznej Przystani podzielony został na dwie części. Od 9.30 do 12.00 otwarte dla wszystkich miasteczko warsztatowe przed Collegium Marianum, a od 13.00 do 21.00 część modlitewno-koncertowa na Górze Jana Pawła II, w Katedrze oraz na Przystani Jana III Sobieskiego.
Więcej informacji i formularze zapisów znaleźć można na stronie: przystanpelplin.pl
14. Spotkanie ws. obozu: obowiązkowe w środę o godz. 19.30

15. spotkanie dla bierzmowanych: z zaliczeniem „Małego Katechizmu” w czwartek o godz. 19.30.

16. Nowenna Kociewska: Dzisiaj Figura znajduje się w Skórczu. Za tydzień kopia Figury w Starogardzie Gd. w parafii pw. św. Katarzyny.

17. Modlitewnik Piasecki: Znajdują się w nim modlitwy piaseckie i te, które są wykorzystywane przez nas w Piasecznie. Jego bogactwem są też pieśni piaseckie z nutami. Cena Modlitewnika 10 zł.

18. Dar odpustu: dzisiaj za uroczyste odśpiewanie w kaplicy lub kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź... można zyskać odpust zupełny.
W przyszłą niedzielę można zyskać odpust poz zwykłymi warunkami w ramach przypadającego w naszej parafii odpustu św. Jana Nepomucena.

19. Konferencja Naukowa w naszym kościele: w najbliższą sobotę w kościele odbywać się będzie konferencja naukowa. Każdy może przyjść na wykłady. Będzie 9 dwudziestominutowych wykładów. W przerwie kawa i obiad dla wszystkich. Będzie można zobaczyć też wystawę w domu Kultury. Jest też prośba o upieczenie ciast. Prosiłbym osoby, które chcą pomóc, aby zgłosiły się dzisiaj do zakrystii.

Program Konferencji:
godz. 9:00 Msza święta pod przewodnictwem ks. prał. Mariana Szczepińskiego,
godz. 10:15 Otwarcie konferencji
Sesja I, godz. 10:30-12:00
- Ks. Marian Stojanowski, proboszcz piasecki (1640-1663) i jego dzieło.
- Prace konserwatorskie kościoła w Piasecznie w okresie międzywojennym.
- Tradycja pielgrzymowania do sanktuarium w Piasecznie w XX i XXI wieku.
11:30-11:45 Dyskusja i przerwa na kawę i ciasto.

Sesja II, godz. 12:00-13:30
- Kultura materialna w świetle badań archeologicznych w sanktuarium w Piasecznie.
- Sanktuarium w Piasecznie jako cenny zabytek sakralny i dobro kultury narodowej.
- Ikonografia biblijna w sanktuarium w Piasecznie.
13:00-13:15 Dyskusja
13:15-14:30 Przerwa (obiad)

Zwiedzenie wystawy: 50-ta rocznica Papieskiej Koronacji Figury MB Piaseckiej. Zapomniany rodowód Jana Pawła II, Dom Kultury

Sesja III, godz. 14:30-16:00
- Pomorskie Piaseczno – wzorcowe ognisko pracy organicznej w Zaborze Pruskim.
- Władze PRL wobec sanktuarium w Piasecznie.
- Sanktuarium w Piasecznie w publikacjach książkowych. Zakończenie