Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020r.

1. Gorzkie Żale: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00. Zapraszamy na to nabożeństwo połączone z kazaniem pasyjnym i modlitwą o powołania kapłańskie. W Rakowcu Gorzkie Żale o godz. 7.15.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy o ustanie choroby. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach i Koronki.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Droga Krzyżowa: w piątek: dla dzieci – nie będzie!!!; dla dorosłych o 17.30. W Rakowcu w sobotę o 15.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

5. Dni Eucharystyczne:
- w I czwartek o godz. 7.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, potem msza św. o godz. 7.30.
w I piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od 17.30 Droga Krzyżowa. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00-17.50.
w I sobotę o godz. 14.30 w Rakowcu wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo Pierwszej Soboty ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Okazja do spowiedzi od godziny 14.30 do 15.00.

6. Nabożeństwo I Sobót: w najbliższą sobotę w kościele w Piasecznie.
Program: godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
godz. 10.00 Msza św. w int. Ojczyzny i intencji wynagradzającej.
Wystawienie Najśw. Sakramentu, medytacja i różaniec.

7. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

8. Odwiedziny chorych: odwołane!!!!! Jeśli jednak widzi ktoś konieczność obecności księdza, to proszę o telefon.

9. Kwiaty do Grobu: ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składać można do skarbony przy drzwiach.

10. Biuro parafialne: tylko w bardzo ważnych przypadkach.

11. Spowiedź: najlepiej korzystać na bieżąco i w pierwszy piątek. Wówczas: wchodzimy do kościoła, spowiedź, krótka modlitwa i wychodzimy. To w związku z ograniczoną ilością wiernych w kościele.

12. Most Modlitewny: w najbliższą sobotę łączymy się z naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie w modlitwie poprzez tzw. most modlitewny. Modlimy się o powołania kapłańskie oraz za kleryków i pracowników Seminarium. Zapraszam na adoracje o godz. 17.00 do kościoła, gdzie będziemy modlić się także o ustanie epidemii lub na Różaniec i Apel Maryjny, gdzie podejmiemy te same intencje.

13. Obecnie w nabożeństwach w kościele może brać udział tylko 5 osób plus asysta liturgiczna. Proszę się stosować do tej dyrektywy. Można brać udział w nabożeństwach poprzez nasze media w internecie bądź w radiu i telewizji. Proszę też, aby śledzić na bieżąco naszą stronę internetową (sanktuarium-piaseczno.pl) oraz facebooka (Adres: https://pl-pl.facebook.com/SanktuariumPiaseczno). Transmitujemy każde nabożeństwo w naszym internetowym Radiu Sieć oraz na facebook - wideo. Poranne Msze w tygodniu tylko w formie audio.

14. Biskup Pelpliński do odwołania udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w związku z epidemią i ograniczeniami liczby wiernych, mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych.

15. Podziękowanie: za wyczyszczenie rynien na kościele i plebanii. Bóg zapłać.