Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XXX Niedziela Zwykła
24 października 2021r.

1. Nabożeństwo różańcowe: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00 poprzedzone koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Nowenna do MBP: w środy o godz. 17.30.

3. Nabożeństwa Różańcowe:
- dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30 (poniedziałek – piątek).
W Rakowcu różaniec w tygodniu o 17.00.

4. Kartki na wypominki: W kruchcie znajdują się na stole kartki do wypominek „Jednorazowych” i „Rocznych”. Jednorazowe będą odmawiane wraz z różańcem przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada), Roczne zaś po Mszy św. o godz. 10.30. Kartki można zabrać z sobą do domu. Należy je potem wrzucić do skrzynki na ołtarzu bocznym do dnia 1 listopada – włącznie, Roczne zaś oddać w zakrystii.

5. Podziękowanie: serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła.

6. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

7. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych: proszę korzystać każdego dnia w czasie różańca oraz w piątek.

8. Próba orkiestry: o godz. 14.00. obecność obowiązkowa.

9. Synod: W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.
Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.