Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

5 Niedziela Wielkanocna
19 maja 2019r.

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00. Zapraszamy.

2. Nowenna do MB Piaseckiej: w środy o godz. 17.30.

3. Nabożeństwa majowe: dla dorosłych i dzieci o godz. 17.45. W niedziele o godz. 15.00.
W kaplicy w Rakowcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o 16.30 i niedzielę o 7.15.

4. Prasa: można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” (3 zł.).

5. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: w sobotę 25 maja na terenie gminy Gniew, zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do sołtysa lub do Urzędu Gminy.

6. Rozpoczęły się prace renowacyjne: w środę zabrano do pracowni konserwatorskiej chrzcielnicę. Prace przywrócą pierwotny kolor sprzętom w kościele.

7. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny. W najbliższą sobotę czuwanie przy MB będzie miała parafia Zblewo, jako podziękowanie za nawiedzenie przed rokiem przez kopię Figury MB Piaseckiej. Zapraszamy na nabożeństwo.

9. Czwartek: biuro parafialne nieczynne.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

11. „Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie www.darna100.pl”.