Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XV Niedziela Zwykła
15 Lipca 2018r.

1. Nabożeństwo przy Studzience: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Godz. 16.00 Msza św. Za tydzień nabożeństw przy Studzience nie będzie!!!! (z racji Odpustu).

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Nowenna Sanktuariów: zapraszamy w sobotę na spotkanie z ks. kustoszem z sanktuariów maryjnych w Kościerzynie. O godz. 20.15. historia sanktuarium. 20.30 różaniec i apel maryjny.

5. Spowiedź: w czasie wakacji słuchana jest 20 min. przed Mszą św. lub nabożeństwem.

6. Odpust MB Szkaplerznej: Uroczyście obchodzić będziemy nasz Odpust w niedzielę 22 lipca.
Program:
8.30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Figury
9.00 Msza św.
10.30 - Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, dorosłych i młodzież do feletronów, chorągwi oraz mężczyzn do baldachimu.
15.00 – poświęcenie dewocjonaliów oraz Szkaplerzy (w kościele)
- Uroczyste nałożenie Szkaplerza w kaplicy MB Szkaplerznej
- Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Msza św. w kościele i zasłonięcie Figury.
17.15 – Błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów. (przy Studzience)
(puszka na środki transportu dla misjonarzy)

7. Medaliki srebrne Szkaplerza: można będzie nabyć za tydzień.

8. „Przewodnik Grupy Kociewie zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszy ona we wtorek 31 lipca ze Starogardu Gdańskiego. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby przeżyć 14-ście wyjątkowych dni rekolekcji w drodze. Spotkania organizacyjne i zapisy odbędą się w niedziele: 15, 22 i 29 lipca o godz. 15:00
przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Dodatkowe informacje na www.pielgrzymkakociewie.pl”.