Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Księga Cudów

Czternastowieczna figura była "magnesem" ściągającym liczne zastępy pątników. Przez wieki wielu ludzi doznało w Piasecznie niezliczonych łask. Cudowne wskrzeszenie Anny Konopackiej, uzdrowienie księżnej Krystyny Anny Radziwiłłówny, ocalenie tonącej Zofii Gutowskiej z pobliskiej wsi Gogolewo, uzdrowienie Ewy Spigłowej z Rynkówki i Grzegorza z Dzierżążna - to tylko niektóre cuda, które widziała piasecka świątynia. Te jednak zostały zapisane w dekrecie biskupa Mikołaja Gniewosza z dnia 24 lipca 1649 roku, jako autentyczne. Prace badawcze trwały cztery lata, a prowadzone były przez różnych specjalistów. Wszelkie oznaki łaski zawsze powodowały wielką wdzięczność Matce Bożej. Pozostawiano wiele pamiątek, jako wota. Jednak najbardziej widocznym, jest sklepienie nad trzema nawami kościoła, które jako podziękowanie Matce Bożej za zwycięstwo pod Chocimiem (1673r.), ufundował Jan III Sobieski, naprawiając w ten sposób to, co zniszczył pożar podczas wypraw szwedzkich.

• cud_1