Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

 • win_1
 • win_4

  We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

 • win_2
 • win_5

  We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

 • win_3
 • win_6

  We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

 

w niedziele

 • godz. 7.45 (Kaplica filialna w Rakowcu),
 • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

 • godz. 18.00 w kościele parafialnym

więcej informacji

Piesza Pielgrzymka do Lubiszewa

W sobotę 22 kwietnia o godzinie 5.30 wyruszy z Piaseczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lubiszewie k. Tczewa. Dystans do pokonania to 38,5 km. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. 

 

Zapisy do 18 kwietnia osobiście w biurze parafialnym w Piasecznie lub telefonicznie: 58 535 1423 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule e-mail wpisać „Pielgrzymka”. Należy podać imię i nazwisko, parafię oraz zaznaczyć czy powrót z pielgrzymki nastąpi autokarem.

 

Szczegóły poniżej.

 

Piesza Pielgrzymka: Piaseczno - Lubiszewo

Kontynuując tradycję naszych pielgrzymek pieszych „z Sanktuarium do Sanktuariów”, zapraszamy w sobotę 22 kwietnia, do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Lubiszewa k. Tczewa. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania. Niech to będzie święto rodzin, dekanatu i naszych parafii, ludzi Kościoła. Niech to będzie żywe świadectwo wiary.

Trasa: Piaseczno (godz. 5.30) – Janiszewo (godz. 8.00) – Pelplin (godz. 9.30) – Rajkowy (godz. 11.30) – Brzuśce (godz. 14.00) – Gniszewo (godz. 15.45) – Lubiszewo. Msza św. na zakończenie Pielgrzymki – godz. 18.00.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Pomysł na Pielgrzymkę zrodził się w Piasecznie. Ma to być manifestacja wiary i modlitwa całym sobą. Należy oczywiście być odpowiednio przygotowanym, czyli wyruszyć na trasę Pielgrzymki po spowiedzi (na trasie też będzie możliwość) i mieć szczerą chęć dawania świadectwa wiary podczas drogi. Pielgrzymka ma być Świętem Dekanatu i nie tylko. Hasło Pielgrzymki: „Idźcie i głoście. 50 rocz. Koronacji Piaseckiej Figury MB”.

Odległość do pokonania (z Piaseczna) 38,5 km. Tempo średnie (ok 5 km/godz.) - dla każdego niezależnie od wieku. Uroczysta Msza św. w kościele w Lubiszewie - godz.18.00.

Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogli wędrować. Będzie to też okazja, aby zabrali nas do domu. Oczywiście prosimy o zabieranie maksymalnej ilości osób do samochodów. Kto nie będzie miał środka transportu na powrót do domu, będzie mógł to uczynić wynajętym autokarem w cenie 10-15 zł. za osobę. Autokar wracał będzie trasą Pielgrzymki, aż do Piaseczna. Płatność za autokar – na trasie pielgrzymki. Deklaracja powrotu autokarem – podczas zapisów.

Przewidujemy 5 odpoczynków. Janiszewo (ok. 30 min.), Pelplin (ok. 45 min.), Rajkowy (ok. 1 godz. 15 min.) - tu otrzymamy w darze obiad od parafian w Rajkowach., Brzuśce (ok. 45 min.), Gniszewo (około 45 min.). Należy zabrać ze sobą kanapki oraz coś do picia na 4 postoje.

Wyposażeniepielgrzyma: mały plecak, w którym znajdą się: kubek metalowy (służy do zupy również) ok. 0,5 l., różaniec, książeczka do nabożeństwa, płaszcz przeciwdeszczowy, czapka, kanapki, picie, dokumenty, łyżka, widelec, trochę papieru toaletowego, karimata lub coś innego, na co można będzie się położyć podczas odpoczynków. Na nogach rozchodzone obuwie nadające się do wędrowania, skromny ubiór, spodnie bądź sukienki lub spódnice za kolana. Ramiona zakryte. Ubrać się na tzw. „cebulę” (żeby było co zdejmować lub zakładać). Oczywiście modlimy się o dobrą pogodę na 22 kwietnia!!!

Osoby niepełnoletnie muszą wędrować z opiekunem. Zapraszamy jednak do wędrówki całe rodziny.

ZapisującsięnaPielgrzymkęzobowiązujęsięprzestrzegać...

1. Zachowywać polecenia Kierownika Pielgrzymki, Księży i służb porządkowych.

2. Zachowywać pokutny charakter pielgrzymki poprzez postępowanie w duchu wiary i wyrzeczenia (w takim duchu przyjmujemy wszystkie obowiązki i wyrzeczenia).

3. Zrezygnować z palenia tytoniu.

4. Szanować wszystkie dary Boże, które otrzymujemy za pośrednictwem innych ludzi. Szanować każdy kawałek chleba i każde dobro naszych dobrodziejów.

5. Samowolnie nie opuszczać grupy,

6. Na drodze, poruszać się zgodnie z poleceniem służby porządkowej, czyli iść prawą stroną jezdni, nie przekraczając jej osi (nie przekraczać linki oddzielającej).

7. Na odpoczynek podczas postoju grupy, zejść można jedynie po wyraźnym pozwoleniu przez służby porządkowe.

8. Wędrować w zwartej grupie. Nie pozostawać z tyłu lub nie wyprzedzać grupy, przed krzyżem.

9. Na postojach pozostawiać po sobie porządek. Śmieci składać w wyznaczonych pojemnikach zabezpieczonych przez organizatora.

10. W przypadku nie stosowania się do zaleceń Organizatorów, pielgrzym może być usunięty z grupy.

11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za zdarzenia losowe i rzeczy materialne. Ubezpieczamy się sami (każdy ma jakieś ubezpieczenie).

Podczas Mszy św. będziemy zbierać kolektę na Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. Zachęcamy do złożenia swego daru serca. Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie - w przypadku pytań.

Zapraszamy.WyruszznamiwDrogęWiary.